Toimitus

Sähköpostit: etunimi.sukunimi@keskisuomalainen.fi

Toimituksen johto

  • Vastaava päätoimittaja Pekka Mervola 014 622 250
  • Päätoimittajan sihteeri Marja Pelkonen 014 622 251
  • Varapäätoimittaja Inkeri Pasanen 014 622 253
  • Uutispäällikkö Keijo Lehto 014 622 258

Uutistoimitus
uutiset@keskisuomalainen.fi

  • Uutistuottaja Arja Hankilanoja 014 622 269
  • Uutistuottaja Anni Kettunen 014 622 269
  • Uutistuottaja Mikko Voutilainen 014 622 269
  • Sähköisten sisältöjen tuottaja Juho Hämäläinen 014 622 304
  • Toimittaja Shahin Doagu 044 406 3904
  • Toimittaja Eriikka Hienola 044 406 2259
  • Toimittaja Satu Kakkori 050 571 2810
  • Toimittaja Anna Kivinen 044 406 2405
  • Toimittaja Heljä Korpijoki 044 406 2221
  • Toimittaja Heli Paananen 050 549 1828
  • Toimittaja Eeva Salminen 050 383 4538
  • Toimittaja Rai Suihkonen 050 383 4539

Toimitussihteerit

  • Toimitussihteeri Jussi Komulainen 014 622 425
  • Toimitussihteeri Esa Koski 014 622 425
  • Toimitussihteeri Minna Lounasvuori 014 622 425
  • Toimitussihteeri Markus Mattlar 014 622 425
  • Toimitussihteeri Martti Ratia 014 622 425
  • Toimitussihteeri Seija Suihkonen 014 622 425

Aluetoimitukset

  • Jämsä: aluetoimittaja Pauliina Salminen 040 569 6193
  • Kangasniemi: aluetoimittaja Esa Jokinen 050 549 1825
  • Keuruu: aluetoimittaja Päivi Liimatainen 050 383 4536
  • Saarijärvi: aluetoimittaja Maarit Vaaherkumpu 050 376 1231
  • Viitasaari: Viitasaaren Seutu 0500 184 139
  • Äänekoski: aluetoimittaja Ira Blomberg-Kantsila 050 594 5836

Pääkirjoitussivu ja mielipide
mielipide@keskisuomalainen.fi

  • Pääkirjoitustoimittaja Anita Kärki 014 622 231
  • Pääkirjoitustoimittaja Tapani Luotola 014 622 277

Talous
talous@keskisuomalainen.fi

  • Esimies Jorma Rahkonen 014 622 276
  • Toimittaja Heidi Pitkänen 044 406 2689
  • Toimittaja Ilkka Hartio 044 406 2304

Ulkomaat
ulkomaat@keskisuomalainen.fi

  • Toimittaja Janne Yläjoki 014 622 305

Urheilu
urheilu@keskisuomalainen.fi

  • Esimies Ari Mäntylä 014 622 409
  • Toimittaja Erkki Kinnunen 014 622 294
  • Toimittaja Ilkka Kulmala 014 622 264
  • Toimittaja Tommi Roimela 014 622 312

Tänään
tanaan@keskisuomalainen.fi

  • Tuottaja Seppo Pänkäläinen 014 622 270
  • Toimittaja Mikko Lundell 0400 134 155
  • Toimittaja Tuula Puranen 050 383 4528

Kulttuuri
kulttuuri@keskisuomalainen.fi

  • Esimies Sari Toivakka 014 622 260
  • Toimittaja Päivi Kujala 014 622 299
  • Toimittaja Tomi Tuomaala 014 622 254

Televisio
ohjelmatiedot@keskisuomalainen.fi

  • Tuottaja Mikko Lundell 0400 134 155
  • Toimittaja Marko Ahonen

Teemat ja liitteet

  • Teematuottaja Eija Marja-aho 014 622 259
  • Tuottaja Timo Nieminen 014 622 265

Kuvakeskus
kuvaamo@keskisuomalainen.fi

  • Kuvatuottaja Hanna Marjanen 014 622 310
  • Kuvaaja Risto Aalto 050 588 2591
  • Kuvaaja Marko Kauko 044 406 3409
  • Kuvaaja Jaana Kautto 050 583 2534
  • Kuvaaja Tiina Mutila 050 549 1834
  • Kuvankäsittelijä Timo Mustalampi 014 622 347

Grafiikka ja ulkoasu
graafikot@keskisuomalainen.fi

  • Ulkoasutuottaja Pieta Forssell-Nieminen 014 622 285
  • Graafikko Suvi Lantta 014 622 243
  • Graafikko Minna Rosti 014 622 243
  • Graafikko Tuija Tyrväinen 014 622 243

Tietopalvelu
tietopalvelu@keskisuomalainen.fi

  • Esimies Mikko Voutilainen 050 572 4579
  • Tietopalvelusihteeri Ulla Kelloniemi 014 622 424
  • Informaatikko Jaana Ojala 014 622 241

Väli-Suomen Media Oy

Uutissuomalainen

Uutissuomalainen on Aamupostin, Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keski-Uusimaan, Keskisuomalaisen, Länsi-Uusimaan, Savon Sanomien ja Uusimaan yhteinen uutistoimitus.

Sähköposti: toimitus@uutissuomalainen.fi

Uutispäällikkö Matti Pietiläinen 050 303 4728, matti.pietilainen@uutissuomalainen.fi
Toimittaja Minna Harmaala 0400 134 092, minna.harmaala@uutissuomalainen.fi
Toimittaja Ari Helminen 044 736 0700, ari.helminen@uutissuomalainen.fi
Toimittaja Tarja Koljonen 044 736 0432, tarja.koljonen@uutissuomalainen.fi
Toimittaja Katri Nieminen 050 460 1205, katri.nieminen@uutissuomalainen.fi
Toimittaja Antti Launonen 050 314 6889, antti.launonen@uutissuomalainen.fi
Toimittaja Iida Tiihonen 044 406 2393, iida.tiihonen@uutissuomalainen.fi
Toimittaja Sari Vanninen 046 923 8068, sari.vanninen@uutissuomalainen.fi

Sunnuntaisuomalainen

Sunnuntaisuomalainen on Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keskisuomalaisen ja Savon Sanomien yhteinen sunnuntaisivusto.

Sähköposti: toimitus@sunnuntaisuomalainen.fi

Tuottaja, toimitusjohtaja Ville Grahn 050 469 8518, ville.grahn@sunnuntaisuomalainen.fi
Toimittaja Heikki Kärki 050 469 8505, heikki.karki@sunnuntaisuomalainen.fi
Toimittaja Janne Laitinen 050 314 6894, janne.laitinen@sunnuntaisuomalainen.fi
Ulkoasusuunnittelija Anniina Louhivuori 050 465 7166, anniina.louhivuori@sunnuntaisuomalainen.fi
Toimittaja Mia Rouvinen 040 661 0329, mia.rouvinen@sunnuntaisuomalainen.fi
Editori Sanna Ryynänen 050 559 5507, sanna.ryynanen@sunnuntaisuomalainen.fi
Toimittaja Terhi Säynäjärvi 050 300 3898, terhi.saynajarvi@sunnuntaisuomalainen.fi